בירות מהעולם
קוניג לודוויג

קוניג לודוויג

יבוא והפצה: אקרמן

קוניג לודוויג – בירה גרמנית בעלת היסטוריה מפוארת – הוגדרה על ידי מגזין הבירה הנחשב Beers Of The World כ"אבטיפוס של בירת החיטה הבווארית", זוכת פרס בירת החיטה הטובה בעולם בתחרות World Beer Award שנת 2008.
משפחת המלוכה Wittelsbachfcr, בעלי המותג, מטפחים ומקדשים את תהליך הפקת הבירה שלהם כבר מאות שנים:
1260 הדוכס לודוויג "Der Strenge" ייסד את מבשלת משפחת המלוכה הראשונה במינכן.
1516 חוק טוהר הבירה הבווארית נחקק על ידי הדוכס וילהלם הרביעי. לחוק זה השפעה מכרעת על הבירה הגרמנית ועל הדרך בה היא מבושלת ומוכרת היום. החוק חל על כל הבירות הגרמניות מאז 1919.
1601-1801 למשפחת Wittelsbachfcr היה מונופול על בישול בירת חיטה. מאוחר יותר, המלך לודוויג הראשון התיר למבשלות להגיש בירה בחוץ, וכך נולד גן הבירה (BEER GARDEN).
1868 ייסד המלך לודוויג השני את "האקדמייה לחקלאות ובישול בירה" המפורסמת ב – Weihenstephan, בה מבשלי בירה מכל העולם לומדים עד היום. מסורת הבישול הייחודית מנוהלת כיום בידי נסיך בוואריה Luitpold ומושרשת במבשלות מורשות ברחבי העולם. מסורת זו מסומלת על ידי סמל משפחת Wittelsbach על כל תוויות הבקבוק.
השמרים המובחרים נותנים ל- "Weissbier" טעם מובהק של טעמי פירות מגוונים. בנוסף הבירה עוברת תהליך בישול ייחודי המשולב עם תהליכי תסיסה מסורתיים בבקבוק המעניקים למשקה אופי ועננות טבעית: "Hefeweissbier".
מרכיבים מובחרים, תהליך בישול מיוחד, בקרת איכות משוכללת ותסיסה בבקבוק מבטיחים את הטעם הרענן של בירה בווארית מלכותית זו.

קוניג לודוויג

הוגדרה על ידי מגזין הבירה הנחשב Beers Of The World כ"אבטיפוס של בירת החיטה הבווארית".  בעלת מראה זהוב טבעי עם עננות חזקה. ארומות פירותיות טיפוסיות, טעַם מאוזן היטב, עם דגש קל של שמרים ובעלת סיומת של מרירות קלה ומאוזנת. 5.5% אלכוהול.