בירות מהעולם
כרמליטן

כרמליטן

יבוא והפצה: כספי

כרמליטן הינה מבשלת בירה בווארית, גרמנית. אשר חרטה על דגלה לעסוק במלכת בישול הבירה הנזירית המסורתית בצמוד לתקן הבווארי לייצור בירה מהמאה 16 וכמובן יכולות מודרניות שהתפתחו במרוצת השנים.

המסורת הנזירית היא המודל של המבשלה. על רקע חילוני של החיים המודרניים, עדיין נשמרים הערכים המסורתיים והם מרכיב מרכזי במודל של הבירה. האחריות האתית כלפי הטבע ועל בני האדם חשובה מאוד, כיאה לנזירים. הקו המנחה של המבשלה נבנה כתוצאה מאיכות בלתי מתפשרת בכל ההיבטים, שעמם קובעים את הבסיס לחוויית שתיית הבירה. מאז ימי בראשית ההתחייבות לשמחת החיים ולהנאות העולם הייתה המפתח לרווחתם של הנזירים.
הבירה מבושלת באיכות הגבוהה ביותר ללא פשרות. כאשר הנזירים משמשים מודל לחיקוי. לפני מאות שנים הנזירים לא רק שמו דגש על איכות המרכיבים שלהם אשר הגיעו אך ורק מהאזור בוא חיו, הם היו גם מומחים לאמנות הבישול. אין זה מפתיע כי הבירות שלהם בכל רחבי אירופה היו טובות מאוד ובעקבתם התפתחה מסורת ארוכת שנים של משקאות נזירים.
כללי האיכות הקפדניים, והקשר שנוצר בין המסורת הישנה והאומנותית, לבין הטכנולוגיה המתפתחת, הובילו למבשלה אולטרה-מודרנית. קשה מאוד לחלוט בירה טעימה לאין שיעור המבוססת רק על מתכונים מסורתיים במנזר באופן שבו אנשי הבירה מעריכים. תשוקה בוערת זו לאמנות הגבוהה ביותר של בישול, הובילה לבירה הטוב ביותר בכל קטגוריות הבירה.

ניתן למצוא מגוון של בירות כרמליטן בסוגי תסיסה שונים , צבע, טעם וחוזק כוהלי.

כרמליטן – בלונד

בירת לאגר פרימיום בהירה ומעודנת המבושלת בתסיסה תחתונה. מתובלת במידה, מרירה, קלילה ומעט עוקצנית. צבע זהוב. 5.1% אלכוהול.

כרמליטן – חיטה

בירת חיטה בווארית עשירה בטעמים. בעלת ארומה הדרית ומתיקות מעודנת. מבושלת בתסיסה עליונה. לא עוברת סינון ופסטור. צבע זהוב עכור. 5.4% אלכוהול.

כרמליטן – חיטה מחוזקת

בירת חיטה פרימיום המבושלת בתסיסה עליונה. בירה בווארית קלאסית, ארומה של פרי הדר ומתיקות מעודנת של דבש דבורים טהור. לא עוברת סינון ופסטור. צבע זהוב עכור, 8% אלכוהול.