בירות מהעולם
ברוקלין

ברוקלין

לקראת סוף המאה ה-19 היוותה ברוקלין שבעיר ניו יורק מרכז בירה חשוב עם קרוב ל- 50 מבשלות בירה פעילות. בשל ריכוזיות ותחרות גוברת מצד חברות הבירות הגדולות במהלך המאה ה-20, כל אותן מבשלות נסגרו עד שנת 1977.
מסורת ייצור הבירה המפוארת של ברוקלין כמעט ואבדה עד ששני חברים צעירים תושבי העיר, עיתונאי החוץ סטיבן הינדי והבנקאי תום פוטר, החליטו לפרוש מעבודתם ולפתוח את מבשלת ברוקלין בשנת 1987. הם בחרו למקם את המבשלה הקטנה בלב שכונת וויליאמסבורג בימים בהם השכונה עדיין לא הייתה חברותית וטרנדית כמו היום. ואכן, בין שלל החוויות הקשות שעברו בתקופת ההקמה, היו גם פריצות למבשלה, שוד מזוין ואפילו נסיונות של המאפיה המקומית להשתלט על העסק. אולם השניים הצליחו לצלוח את הקשיים בעזרת תחכום והרבה אומץ לב.
לעיצוב הלוגו הייחודי של המבשלה הם שכרו את שירותיו של המעצב המוערך מילטון גלייזר הידוע בעיצוב הלוגו המוכר I♥NY – I love New York.

באותה תקופה רק החלה ההתעוררות המשמעותית בתחום בירות האיכות בארה"ב ומבשלות איכותיות רבות, קטנות כגדולות, החלו לצוץ ברחבי המדינה. מבשלת ברוקלין זכתה להיות ממובילות השינוי בטעם הצרכנים והמעבר מבירות פשוטות בסגנון פילס לבירות מורכבות ועשירות בטעמן.
לאחר שנתקלו בסירובם של הסיטונאים הגדולים בניו-יורק לשווק את הבירה, רכשו השניים בשנת 1989 את המשאית הראשונה שלהם, בעזרתה הפיצו את "ברוקלין לאגר" הבירה הראשונה שייצרו, ברחבי העיר ניו-יורק. שני היזמים זיהו את הפוטנציאל הרב בשוק התוסס של הבירה המיוחדת והקימו אופרציה ששימשה גם להפצת בירות איכות נוספות מיבוא ומייצור מקומי.

בשנת 1996 נחנכה המבשלה החדשה שוב בשכונת וויליאמסבורג בבניין ששימש בעבר כמפעל מצות וקניידלך מקומי. את מעמד פתיחת המבשלה החדשה כיבד רודי ג'וליאני ראש העיר ניו-יורק דאז. המבשלה החדישה יחסית פתוחה לביקור הקהל והיא אחד מהמקומות הפופולאריים לבילוי ערב שתיית בירה טובה בברוקלין כמו גם לסיורים מודרכים במבשלת הבירה.
כיום משמש עדיין הינדי כנשיא המבשלה ופוטר כיועץ לנושאים שונים. השניים מתארים באופן מרתק את סיפור הקמת המבשלה והתפתחותה בספר שכתבו יחדיו בשם Beer School (בית ספר לבירה).

כיום מייצרת המבשלה שישה סוגי בירה באופן קבוע ומספר לא מבוטל של בירות עונתיות מיוחדות, אשר זוכות בפרסים רבים הן בארה"ב והן מחוצה לה. היא נמנית על 40 המבשלות המצליחות בארה"ב (מתוך קרוב ל-2000) וה"ברוקלין לאגר" מזוהה כבירה של העיר ניו-יורק והיא אחת מבירות החבית הנמכרות ביותר בעיר.
הבירות מתוצרת המבשלה מיוצאות למספר מדינות ברחבי העולם, כגון דנמרק, שבדיה, פינלנד, הונג-קונג, יפן, בריטניה וכעת הגיעה גם לישראל.
השם "ברוקלין" מוכר ברחבי העולם כסמל למצוינות, איכות ללא פשרות וייחודיות.

ברוקלין – לאגר

בירת הדגל של המבשלה ואחת הבירות המזוהות ביותר עם העיר ניו-יורק, אשר זכתה בפרסים רבים. צבעה ענברי-זהוב, בעלת ניחוחות פרחוניים של כשות וסיומת מרירה ומרעננת הנובעת מתהליך מסורתי של השריית פרחי כשות טריים בזמן הבשלת הבירה. על אף מורכבותה, הבירה חלקה ונעימה לשתייה. 5.2% אלכוהול.

ברוקלין – איסט IPA

בירה זו משלבת בין המקורות הבריטיים של הבירה שנשלחה במקור מאנגליה למזרח הודו (East India Pale Ale) לסגנון אמריקאי חדשני יותר. מחד נעשה שימוש בכשות ובלתת מהאי הבריטי, מאידך זוהי בירה חזקה באלכוהול ועוצמתית בטעמה ובריחה יותר מאחותה הבריטית. בעלת צבע ענברי, ניחוחות פרחוניים של כשות, הדרים ולמון גראס. טעם עשיר של מאלט וסיומת מרירה מאוד. 6.8% אלכוהול

ברוקלין – בלאק שוקולד סטאוט

מיוצרת בכמות מוגבלת בחודשי החורף בלבד, ובהכנתה משתמשים בשלושה סוגי לתת קלוי. סגנון זה מכונה "סטאוט אימפריאלי", אשר יוצר במקור למלכים וצארים. סטאוט זה חזק מאד באלכוהול-10.1% ועשיר במיוחד בטעמיו. הבירה המתקבלת בעלת צבע כהה מאוד וארומה של קלייה ושוקולד. מרקמה סמיך והסיומת חלקה וארוכה. בעלת פוטנציאל יישון. 10.1% אלכוהול.

ברוקלין – ווינטר אייל

בירה עונתית המיוצרת במיוחד לחודשי החורף. חמישה סוגי לתת משובחים מעניקים לה צבע ענברי עמוק וניחוח מתקתק ומורכב. בעלת גוף מלא וסיומת ארוכה. מתאימה במיוחד למאכלי חורף מסורתיים. 6% אלכוהול.

ברוקלין – סאמר אייל

בירת אייל בהירה, קלילה וקיצית במהדורה מיוחדת ומוגבלת. ניחוח של לתת והדרים וגוף קל. 5% אלכוהול.

ברוקלין – מונסטר אייל

סגנון בירה זה מכונה "יין שעורה" (Barley Wine). הוא נחשב אחד המורכבים והקשים להכנה. זוהי אחת הבירות הנדירות של המבשלה, המתיישנת לא פחות מארבעה חודשים ומיוצרת בחורף בלבד, לכבוד תקופת החגים. כיאה לבירות מורכבות ועשירות כאלו, ניתנת ליישון של שנים וטעמה מתפתח ומשתנה בבקבוק. 10.8% אלכוהול.