בירות מהעולם
קסטיל

קסטיל

יבוא והפצה: רדקס

בירת מנזרים המיוצרת במבשלת ואן-הונסברוק – Brouwerij Van Honsebrouck , באינגלמונסטר (בלגיה).

אגדה בלגית מספרת שעמוק עמוק ביער, לפני הרבה הרבה שנים, חי לו הרוזן ואן הונסברוק בטירה מדהימה ביופייה המוקפת אגם קסום מהאגדות – פה מתחילה ההרפתקה שלנו.
שעה שהרוזן ואן הונסברוק יצא לרכיבת בין ערביים לאורך האגם הנפרש למרגלות טירתו נדדו מחשבותיו ולקחו אותו אל פינה שכוחת אל למרגלות ההר. הרהר הרוזן כיצד לשפר ולדאוג לרווחת נתיניו הנאמנים. "כיצד אוכל להוסיף קצת סומק ללחיים התפוחות של נאמני אנשיי?" חשב. שיבולת חיטה אשר עפה לה ברוח נחתה על חוטמו של הרוזן… וכל השאר היסטוריה .
הטירה של אינגלמונסטר (Ingelmunster) אשר בבלגיה עדיין שייכת למשפחת ואן הונסברוק (Van Honsebrouck) ועל כן נבחרה להיות הלוגו ושם נרדף למבשלת הבירה.
הרוזן ואן הונסברוק ממשיך במסורת ארוכת שנים של בישול הבירה על פי מתכונים שעברו מאב לבן ונשמרו לאורך הדורות. הוא גם משתדל להתאים את טעם הבירה לתקופה בה היא נמזגת כל זאת תוך כדי שמירה על הצביון הייחודי שרכשה על פני הדורות.
במקום נרקחים 4 סוגי בירות בעלי מאפיינים שונים: בירות פירות בטעמים, בירות חזקות באלכוהול, בירת בקחוס ה"תוססת" ובירה עשירה באלכוהול על בסיס חיטה.

קסטיל – הופי

B.P.A  -  Belgian Pale Ale -אייל בלגי זהוב , עשיר בניחוחות וטעמים מדהימים. מעושר בכשות, מה שנותן לו מרירות מושלמת. 6.5% אלכוהול.

קסטיל – קווה דה שאטו

צבע כהה עמוק. ראש קצף לבן שחרחר. הבסיס ליצור בירה זו הינו אחותה הבוגרת "קסטיל דונקר" העשירה בטעמים וארומה אשר התבגרה בחביות עץ אלון למשך חודשים ארוכים. בירת הקווה (Cuvee) היוקרתית ממגוון סוגי בירות "קסטיל". הושקה לראשונה בפברואר 2010 . ניתן להגישה כפתיח לארוחה, בליווי בשר או כבירת קינוח. טמפרטורת הגשה: 12° . 11% אלכוהול.

קסטיל – בלונד

בירת אייל חזקה יחסית בגוון בלונדיני, פירותית ונעימה. מיוצרת בתסיסה עילית ועוברת תהליך תסיסה נוסף הממשיך בתוך הבקבוק. לא מפוסטרת. בלונד הוא סגנון בירה שמקורו במנזרים. המקבילה שלו בעולם ה"חילוני" היא אייל בלגי בהיר. 7% אלכוהול.

קסטיל – רוז'

בירת אייל חזקה בגוון אדום עמוק, פירותית מאוד ומתוקה. מבוססת על הבירה הכהה של המבשלה (קסטיל ברון) אליה מוסיפים דובדבנים חמוצים לתקופת תסיסה מינימלית של חצי שנה. בניגוד לרוב בירות הפירות הבלגיות המבוססות על למביק, בירה זאת מבוססת על בירה רגילה אליה מוסיפים פירות. 8% אלכוהול.

קסטיל – דונקר

בירת אייל חזקה מאוד בגוון חום כהה, פירותית ומתוקה. מיוצרת בתסיסה עילית ועוברת תהליך תסיסה נוסף הממשיך בתוך הבקבוק. לא מפוסטרת. ברון (חום בפלמית) הוא סגנון בירה שמקורו במנזרים. המקבילה שלו בעולם ה"חילוני" היא אייל בלגי כהה. 11% אלכוהול.

קסטיל – טריפל

בירת אייל חזקה מאוד בצבע זהוב עמוק, פירותית ומתובלת. עוברת תסיסה נוספת בתוך הבקבוק. לא מפוסטרת. "טריפל" מציין שלב בסגנונות בירה במנזרים בלגיים (סינגל, דאבל, טריפל, קוואדרופל). המונחים מתייחסים לכמות חומר הגלם בבירה - ככל שיש יותר, הבירה חזקה יותר באלכוהול. 11% אלכוהול.