בירות מהעולם
פרנציסקאנר

פרנציסקאנר

יבוא והפצה: יד עסקים

מבשלת בירה בווארית, מן המובילות בעולם בייצור בירות חיטה, המבשלת מאז 1363 למרגלות מנזר פרנציסקאני (ומכאן שמה). מבשלת פרנציסקאנר – Franziskaner Brauerie, חלק מחברת Spaten-Franziskaner Brau. המבשלות ספאטן ופרנציסקאנר התאחדו בשנת 1922 כדי לנסות ולהתגבר ביחד על הקשיים הכלכליים שנוצרו בשניםשלאחר מלחמת העולם הראשונה.

פרוני – נסטרו אזורו

המתכון הייחודי מוצא איזון על ידי שילובם של שני זני כשות ונגיעות של תירס אשר מרככות את המרירות ומוסיפות ארומה. פרוני היא בירה מעודנת - לאגר בהירה, צלולה ומרעננת, קלה לשתייה, בעלת גיזוז עדין וסיומת עגולה. צבעה טבעי ומשלב צהוב קש והשתקפות ירקרקה. 5.1%  אלכוהול.

פרנציסקאנר – קריסטל קליר

פרנציסקאנר בהירה ידועה בשל רמת הגיזוז המדוייקת והעננות הטבעית שלה, והיא ניחנת בארומה פירותית ובמתיקות אופיינית. הבירה מבושלת מלתת חיטה, לתת שעורה , כשות ומים על פי מתכון בווארי מסורתי עתיק יומין. 5% אלכוהול.

פרנציסקאנר – בהירה

בירת חיטה באוורית קלאסית. פירותית, מתקתקה ומרעננת. לבירה גוף בינוני, עננות טבעית וראש קצף עשיר אופייני. משווקת בישראל גם בפחית 5 ליטר (ללא גז, רק עם ברז) - הפיסטור הוא כמו של חבית. 5% אלכוהול.

פרנציסקאנר – כהה

בירת חיטה כהה המבושלת על פי מתכון בווארי מסורתי. לבירה ארומה ייחודית, הנגזרת מן האיזון בין המתקתקות הפירותית האופיינית לבירת החיטה ובין טעמי הקלייה המרירים יותר. 5% אלכוהול.