בירות מהעולם
פלורף

פלורף

מנזר פלורף הממוקם כשעה נסיעה מבריסל הוקם בשנת 1121ותוך זמן קצר הפך להיות אחד המנזרים המובלים באירופה. הכל החל כשבשנת 1250החל המנזר לייצר בירה לשימוש עצמי של הנזירים, ובמהרה נודע למרחקים גדולים על האיכות הגבוהה והטעם הנפלא של הבירה. הנזרים התחילו למכור אותה בכדי...קרא עוד >

פלורף – בלונד

בירת אייל בלגי קלאסית בצבע בלונדי מרהיב. השילוב של מי מעיין עם לתת שעורה איכותית ופרחי הכשות הטובים ביותר יוצרים תערובת נפלאה של גוף עדין, ארומה פרותית וסיומת מעט מרירה. הבירה עוברת סינון עדין ולכן היא מעט מעורפלת. 6.3% אלכוהול.

פלורף – דאבל

הבירה מקבלת את צבעה החום אדמדם משילוב של לתת שעורה בדרגות קלייה שונות דבר המעניק לה טעם מתקתק, אך עם זאת מאוזנת היטב בזכות פרחי הכשות המצויינים שהמבשלה משתמשת בהם. בעלת ערפול עדין. עוברת תסיסה שניה בבקבוק.  6.3% אלכוהול.

פלורף – טריפל

בעלת צבע נחשותי עם גוון זהוב. המוניטין הרב שצברה לה בקרב חובבי הבירה בעולם הוא הודות לשילוב של מרירות עוצמתית המגיעה מפרחי הכשות לבין טעמים כרמלים מתקתקים המגעים מתערובת לתתים המיוחדת לה. למרות אחוז האלכוהול הגבוה הוא כמעט ואינו מורגש. בעלת ערפול עדין. עוברת תסיסה שניה בבקבוק. מספרים כי במידה ונזיר מבית פלורף מאחר לתפילה הוא לא זוכה לשתות את הבירה.  7.5% אלכוהול.

פלורף – פרימה מיור

 prima meilor - "הטוב ביותר" (לטינית). הייתה שמורה לאב המנזר ולאורחיו בלבד. בעלת צבע חום עמוק וטעמים מתקתקים הנובעים משימוש בכמות גדולה של לתת הנותן את המתיקות ואת אחוז האלכוהול הגבוה. הבירה מתובלת בתערובת תבלינים שבניהם ניתן למצוא פרחי אניס וזרעי כוסברה וכך היא מהווה שילוב מעולה לכל ארוחת בשרים טובה, גבינות מיושנות או פשוט כמנה העיקרית. בעבר, לנזיר הפשוט היה מותר לשתות prima meilor רק בזמן התענית הגדולה, שנערכה במשך חודש שלם, שבו הנזירים היו צמים במהלך כל היום ובערב אוכלים מזון מן הצומח.  בעלת ערפול עדין. עוברת תסיסה שניה בבקבוק. 8% אלכוהול.