בירות מהעולם
פאולנר

פאולנר

יבוא והפצה: טמפו

פאולנר היא בירת חיטה בווארית הפועלת כחלק מקטגוריית הבירות המיוחדות, והיא מיובאת על ידי טמפו מאז 2006. בזמן הקצר שפאולנר נמכרת בישראל, היא כבשה לעצמה מקום של כבוד כמובילת תחום בירות החיטה בפאבים, והיא נמכרת כיום בעיקר בפאבים, אך גם בחנויות יין וברשתות מתמחות. בירה פאולנר עונה על צורך ברור של צרכני הבירה בישראל לבירה מיוחדת השונה מהבירות המוכרות האחרות.

מבשלת פאולנר היא המבשלה הגדולה בבוואריה ובירת החיטה של פאולנר היא בירת החיטה הנמכרת ביותר בעולם.
פאולנר עשויה מהמרכיבים המובחרים ביותר שאיכותם מבוקרת בקפדנות ייקית על מנת להבטיח שגם היום, 375 שנה לאחר שבושלה לראשונה טעמה יהיה זהה לטעמה אז במאה ה-17.

פאולנר נמכרת בישראל הן בחביות והן בבקבוקים אישיים.

את הבירה בבקבוק יש לשתות מכוס תוך הקפדה על טקס המזיגה הנכונה, על מנת להשיג את טעמה הייחודי. טקס המזיגה כולל את השלבים הבאים:
1. הרטבת הכוס – לצינונה
2. הטייתה בזוית 45 מעלות ומזיגת 3/4 מהבקבוק אל דופן הכוס.
3. ניעור עדין בתנועה סיבובית של שארית הבירה שנותרה בבקבוק.
4. מזיגת השארית כשהכוס ישרה על מנת לייצר הומוגניות של השמרים בנוזל ולייצירת כובע קצף סמיך ואיתן.

פאולנר – בהירה

בירה חיטה לא מסוננת, מרעננת, זהובה, בעלת כובע קצף סמיך ויציב, ארומה עדינה ופירותית. הבירה שהפכה לסימן ההיכר של מבשלת פאולנר ולמוצר הדגל שלה כשבהצלחתה הביאה לפופולריות בירת החיטה ברחבי בוואריה, ולאחר מכן ברחבי העולם. 5.5% אלכוהול.

פאולנר – כהה (דונקל)

מי אמר שאין גרמניות כהות? לבירת החיטה הבהירה והלא מסוננת של פאולנר יש אחות כהה העשויה אף היא מחיטה וגם היא איננה מסוננת, אולם מוסיפים לה גם לתת קלוי המעניק לה צבע חום וטעם לתת מתקתק וקרמלי יותר. 5.3% אלכוהול.

פאולנר – סלבטור

בירת דאבל בוק חזקה, כהה וצלולה בעלת 7.9% אלכוהול. ב-1634 האח ברנבאס ממנזר פאולה ייצר בירה בה הוא שם כמות אבסורדית של לתת במטרה להזין את אחיו הנזירים בתקופת התענית של פסחא. לנוזל שהתקבל קרא סלבטור - בתרגום חופשי "המחייה". בירה זו היתה כה מזינה עד שקיבלה את הכינוי לחם נוזלי.

פאולנר – אוקטוברפסט

האוקטוברפסט היא בירת לאגר בהירה, קלה לשתיה ומרווה במיוחד. הבירה מבושלת פעם אחת בשנה במיוחד עבור פסטיבל האוקטוברפסט. הבירה עשויה בתהליך בישול איטי במיוחד שמתחיל בחודש מרץ ומסתיים באוגוסט. נהוג לשתות בכוס הזכוכית הרשמית של פאולנר בפסטיבל בנפח 1 ליטר. 6% אלכוהול.