בירות מהעולם
מרדסו

מרדסו

יבוא והפצה: הכרם

מָרֵדְסוּ (Maredsous) הוא שמו של מנזר בנדיקטיני הממוקם בנוף יערות הארדנים הקסום בדרום בלגיה. יופיו ומיקומו מהווים מוקד משיכה תיירותי. המנזר ידוע מזה שנים רבות בבירות המוערכות ובמגוון גבינות איכות המיוצרות בו. הצלחת הבירות הביאה בשנת 1963 את הנזירים להחלטה להעביר את ייצור הבירה למבשלת דובל מורטגט בה מיוצרת הבירה המפורסמת Duvel. עד היום ממשיכים הנזירים לפקח אחר ייצור הבירה תוך הקפדה על תהליכי הייצור ושמירה על המתכונים המקוריים. אחוז ניכר של הכנסות המנזר ממכירת הבירה נתרמות לצדקה.

המנזר מייצר שלושה סוגים של בירה : מרדסו בלונד, מרדסו ברון ומרדסו טריפל.
מרדסו טריפל נמצאת בארץ כבר כמה שנים וזוכה לפופולאריות גדולה ולקהל מעריצים נאמן. אלו בוודאי ישמחו לשמוע שלאחרונה הגיעו לארץ שתי הבירות האחרות בחבית במהדורה מוגבלת ומיוחדת.

מרדסו טריפל

בירת מנזר בלגית חזקה המיוצרת במבשלה בה מייצרים את בירת Duvel. צבע הבירה זהוב-אדמוני, היא בעלת גוף מלא ועשיר ומרקם קטיפתי. הארומה קרמלית ופירותית עם ניחוח אפרסק ותפוז קל. בטעמה ניתן לזהות רמזים לדבש, פלפל שחור ופירות הדר. הבירה עוברת תסיסה נוספת בבקבוק. 10% אלכוהול

מרדסו – בלונד

הבירה הראשונה שייצרו הנזירים, המלווה עד היום את ארוחת הצהריים שלהם. בהירה, בעלת ארומה פירותית עדינה, גוף מלא כיאה לבלונד בלגי וסיומת מתקתקה-מרירה של לתת וכשות. 6% אלכוהול.

מרדסו – ברון

בירה זו נוצרה ע"י אב במנזר כבירה כהה ומיוחדת לתקופת החגים, בעלת ראש קצף קרמי, ניחוח קרמלי-פרחוני, טעמים מרומזים של שוקולד וטופי וסיומת ארוכה. 8% אלכוהול.