בירות מהעולם
ליפמנס

ליפמנס

יבוא והפצה: הכרם

המבשלה, אשר הוקמה בשנת 1679, נחשבת לאחת המוערכות והמיוחדות בבלגיה.

הטעם המורכב של הבירות מתקבל משימוש בשלושה סוגי לתתים, בהיר, כהה וקלוי, ומתהליך הכנה מיוחד: הבירה עוברת תסיסה ספונטנית האורכת כשבוע במיכלים פתוחים במבשלה ומתיישנת עם פרי אמיתי בין שנה לשנתיים.

דבר נוסף המאפיין את המבשלה הוא הערבוב בין סוגים שונים של בירה-מיושנת וטרייה. בעבר שמר הערבוב על הבירה והאריך את חיי המדף שלה, ושיטה מסורתית זו נשמרת בקפדנות בליפמנס עד היום.

המבשלה הייתה גם הראשונה לעטוף את הבקבוקים שלה בנייר מודפס, ועד היום נעטף כל בקבוק ובקבוק באופן ידני.
בשנות האלפיים נקלעה המבשלה לקשיים כלכליים ובשנת 2008 נקנתה על-ידי המבשלה המשפחתית המוערכת דובל-מורטגט, אשר שימרה את האופי והמסורת המיוחדת של בירות ליפמנס.

ליפמנס – יילו

פירותי וקליל. צבע צהוב בהיר, עם טעמי אננס, לימון ותפוח. בעלת טעם חמצמץ מתוק, 3.8% אלכוהול.

ליפמנס – קריק ברוט

בירת פירות יוקרתית יבשה וחמצמצה. מתאימה מאד לקולינריה ולחובבי יינות מבעבעים. 6% אלכוהול.

ליפמנס – פרוטס

בירה המבוססת על חמישה סוגים של פירות אדומים: תות, אוכמניות, דובדבנים, פטל וסמבוק. מתיישנת כ-18 חודשים בחביות במבשלה. בעלת צבע אדמדם, ניחוח מרענן ופירותי, טעם מתוק המאוזן בסיומת חמצמצה ומעודנת. מומלצת לשתייה עם קוביות קרח המעניקות חווית שתייה מיוחדת ומהווה פתרון מושלם לקיץ הישראלי. מתאימה מאוד גם לשימוש בקוקטיילים. 4.2% אלכוהול.

ליפמנס – קווה

ליפמנס קווה – ברוט: בירת קריק זו מבוססת על ערבוב של כמה בירות מהמובחרות של המבשלה ומכמות גדולה של דובדבנים בשלים המוספים לבירה ומושרים בה במשך שנה תמימה. התוצאה היא בירה עשירה במורכבותה בעלת צבע אדום כהה, המציגה מתקתקות פירותית, חמצמצות מרעננת, גוף מלא וסיומת ארוכה של דובדבנים בשלים. נמכר בבקבוקים בנפח 375 מ"ל במהדורה עונתית ומוגבלת. 6% אלכוהול.