בירות מהעולם
יופן

יופן

יבוא והפצה: יד עסקים

Haarlam שבהולנד היתה מרכז ביראי נחשב באזור החל מהמאה ה-14, אולם בעקבות עליית הלאגר, ועליית מיסים על חלק מרכיבי הבירה בשנת 1916 נסגרה המבשלה האחרונה בעיר. מבשלת יופן שמה לעצמה משימה, להחיות את הארלם כעיר בירה, ולהחזיר עתרה ליושנה. אפילו שם המבשלה "יופן" –...קרא עוד >

יופן – קויט

בירה ללא כשות, המבושלת לפי מתכון מהמאה ה15. על פי טקס עתיק יומין המיריקה המצנפתית מהווה מרכיב חיוני. האגדה מספרת שכדי להימנע מתכונותיה הגורמות להזיות, רק מכשפות עירומות יכולות לקטוף את המיריקה המיצנפתית לאור ירח מלא. הטעם המתובל מורכב מאוד ומחליק בקלות על הלשון. בירה אדמדמה-חומה זו הנה גרסה מודרנית של בירה הארלם (הולנד). 8.5% אלכוהול.

יופן – IPA

בירה יופן של מלחי הים הצפוני (הידועה גם כמוי נל) הנה בירת מלחים המכילה שפע של כשות, היוצרת מרירות עם הרבה גוונים פירותיים.  במאה ה-17 ייצרה הולנד את הגרסה שלה לבירת מלחים למען המושבות ההולנדיות באיי הודו המזרחית. בירת המלחים שבה לאירופה בזכות מהפכת מבשלות בירות הבוטיק האמריקאית. זהו סגנון הבירות הצומח כיום יותר מכל בארצות הברית.  6.5% אלכוהול.

יופן – שיפון

בירת שיפון בהירה. צבע ענברי, וטעם פירותי מריר. בירת יופן יעקובוס קרויה על שם כנסיית יעקובסקרק לשעבר. יופן לקחה את הכנסייה והפכה אותה למבשלת בירה.  הבירה פותחה בשנת 2011 לכבוד יובל המאה של הכנסייה. יעקובוס היה הקדוש המגן של עולי הרגל. במהלך עליותיהם לרגל, הם לנו בבתי הארחה. בתי הארחה אלו היו פטורים מתשלום מיסים כל עוד הם בישלו בירה עם שיפון. 5.5% אלכוהול.