בירות מהעולם
וולס אנד יאנג

וולס אנד יאנג

מבשלת וולס הוקמה בשנת 1875 על-ידי צ'ארלס וולס, איש הצי הבריטי, אשר החליט לפרוש מהצבא וקנה במכירה פומבית את המבשלה, יחד עם 32 פאבים.
בתחילת המאה ה-20 הפכה המבשלה לחברה בע"מ, אשר בבעלותה קרוב ל-150 פאבים.
באותה תקופה נחפרה ליד המבשלה באר המספקת מים מינרלים, בה משתמשים בייצור הבירה עד היום.
לאחר מותו של צ'ארלס, המשיכו הדורות הבאים של המשפחה לנהל את המבשלה והפאבים. לאחר מלחמת-העולם השנייה, גדל משמעותית מספר הפאבים הקשורים למבשלה.

בשנת 1976, החליטה המשפחה לבנות מבשלה חדישה וגדולה יותר, על-מנת לעמוד בביקוש הגדול לבירות. סל המוצרים של המבשלה כלל בתוכו איילים בריטים מסורתיים ולאגרים פופולאריים.

בספטמבר 2006, התמזגה מבשלת וולס עם מבשלת יאנג הלונדונית, אף היא בבעלות משפחתית.
המיזוג יצר את המבשלה המשפחתית הגדולה ביותר בבריטניה-וולס אנד יאנג והגדיל את מגוון הבירות ליותר מ-20 סוגים.

כיום מייצאת המבשלה את הבירות ליותר מ-25 מדינות, ביניהן ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, רוסיה ויפן.

כיאה למבשלה בריטית מסורתית, וולס אנד יאנג מתגאים בכך שהבירות מיוצרות מרכיבים מהאי הבריטי בלבד, והם אלו שמסייעים לשמור על אופיין המיוחד של הבירות ועל איכותן הגבוהה לאורך השנים.

וולס אנד יאנג – דאבל שוקולד סטאוט

בירה מוערכת זו הוצאה בשנת 1997 כמהדורה חד-פעמית. השבחים והפרסים הרבים לה זכתה הביאו את המבשלה לייצר אותה באופן קבוע. בזמן בישול הבירה, מוסיפים שוקולד אמיתי משובח. זהו הסטאוט היחיד בעולם בו ישנו שימוש בשוקולד עצמו, עובדה הבאה לידי ביטוי בצבע הכהה, בארומה המורכבת של שוקולד וקפה, בטעמים של קלייה, לתת וכשות ובסיומת שוקולדית ארוכה. 5.2% אלכוהול.

וולס אנד יאנג – בננה ברד

בירת אייל זו היא אחת הפופולריות של המבשלה, ומשלבת בין הסגנון המסורתי של וולס אנד יאנג לבין התוספת המיוחדת של הפרי. בהכנתה משתמשים בבננות אמיתיות, אותן מוסיפים לתירוש הבירה לפני שלב התסיסה, על-מנת לאפשר התמזגות מקסימלית של ארומה וטעמים. בעלת צבע צהוב-חום של לחם בננה, ארומה של הדרים, בננה וציפורן וגוף קל המאזן בין מתיקות הפרי לסיומת יבשה ומרעננת. 5.2% אלכוהול.