בירות מהעולם
דופון

דופון

יבוא והפצה: ישראפרווינום

בית דופון – Domaine Louis Dupont – מייצג את האסכולה החדשנית והצעירה של בתי הקלבאדוס. למרות הנאמר, מדובר בבית בעל מסורת ארוכת ימים ב Pays d'Auge: ראשית ההיסטוריה המשפחתית בנורמנדי נעוצה במאה ה-18.
בני משפחת דופון היו חקלאים ובין היתר נהגו להתסיס תפוחים לסיידר אותו מכרו למזקקות המקומיות.
האחוזה נקנתה ע"י ז'ול דופון ב 1916, ובנו לואי דופון ירש אותה לאחר מות אביו. בראש המשפחה עומדים כיום אטיין וג'רום בנו ונכדו של לואי. אטיין הוא אדם בעל חזון ושאיפה למצוינות שאינו עוצר לרגע. אטיין ירש את האחוזה ב 1980 ושינה אותה לעד.

את שיטת הזיקוק הכפול למד אטיין בקוניאק, ולהשלמת החבילה למד את עבודת המטעים דרך אינטואיציה חריפה ויעוץ אונולוגי. הסיידרים של דופון אינם נכללים בתוך קטגוריית ה AOC של פאי ד'אוז' מכיוון שאינם עומדים בתקני הייצור של ה AOC.

בית דופון בהנהגתו של אטיין הצליח להרים את מלאכת גידול הזנים השונים של התפוחים וניצולם להפקת הסיידר וקלבאדוס לרמה של אומנות. במטעי המזקקה מגוון רחב של זני תפוחים ולכל אחד שימוש וניצול אחר במטרה להגיע לרמת מורכבות ורעננות גבוהים ככל שניתן.
הסיידרים של דופון הם האבולוציה של הסיידר הצרפתי: משקה תפוחים מורכב ומעניין המשלב חדשנות, עידון טעמים ובעיקר רעננות נדירה במחוזותיה.

דופון – סיידר רזרבה

מיושן כחצי שנה בחביות קלבדוס משומשות. באף ארומות בשלות של תפוחים, קרמל ושמרים. החך מלא, עגול ורך, והסיומת ארוכה. סיידר בעל מורכבות ועידון יוצאי דופן ותוחלת חיים ארוכה מאוד. 7% אלכוהול.

דופון – קווה קולט

מוצר ייחודי לבית דופון. סיידר המיוצר בשיטה המסורתית של תסיסה שנייה בבקבוק (Methode Champenoise) ונקרא על שם אימו של אטיין. באף לסיידר ארומות טריות ורעננות של תפוחים ירוקים, שמרים ופרי הדר. בחך לסיידר רעננות וחדות יוצאי דופן, לצד בועות קטנות ומוס יציב. 7.5% אלכוהול.

דופון – סיידר בושה

לסיידר ארומות מורכבות של תפוחים, ונגיעות של שמרים ואדמה. בפה טעמי הפרי דומיננטיים: תפוחים ופירות הדר. בעבוע אינטנסיבי ביחס לסיידר, וסיומת קלילה ונעימה. סיידר נקי רענן ואלגנטי ביותר. 5% אלכוהול.