בירות מהעולם
דובל

דובל

יבוא והפצה: הכרם

קבוצת Duvel Moortgat שהוקמה ב-1871 היא יצרנית אוטונומית של בירות פרמיום.
בשנת 1871 Jan Leonard Moortgat – בן למשפחת מבשלי שיכר מסטינהופל (Steenhufel) יסד את מבשלת Duvel, אחת מ-4000 מבשלות שהיו קיימות אז בבלגיה. ההתחלה (כמו כולן) הייתה קשה מכיוון שהיצע הבירות בתסיסה עלית היה גבוה מאד. תודות לשילוב של כוח התמדה, תשוקה ואומנות הכנת הבירה מצא Jan Leonard לקוחות נאמנים לבירה הייחודית.
בשנת – 1900 נכנסו בניו, אלברט וויקטור לעסקי המבשלה והחליטו להצטרף לסיפור ההצלחה של האיילים האנגליים ששטף את אירופה. הם יצאו למסע לסקוטלנד לשם חיפוש שמרים מיוחדים שבהם משתמשים עד היום ביצור הבירה.
בעולם נחשבת הקבוצה ליצרנית מובילה של בירות פרימיום בהירות בתסיסה עילית ((Ale תודות למוצר הדגל שלה –.Duvel היקפי הייצוא של המבשלה גדלים באופן ניכר משנה לשנה והבירה מיוצאת כיום לכ- 60 מדינות בעולם. ניתן להשיג את הבירה בבקבוקים בנפח 330 מ"ל, 750 מ"ל ו 1.5 ליטר (מגנום).

דובל היא ספינת הדגל של הבירה הבלגית. זוהי בירה מסוג Ale המיוצרת בתסיסה עילית אשר יצרה ממש קטגוריה של בירה העומדת בפני עצמה ומהווה מודל לחיקוי.
לשם ייצור הבירה, משתמשים עד היום באותו זן נדיר וייחודי של שמרים אשר בהם השתמשו בזמן ייצור בירת הדובל הראשונה וזהו אחד הסודות השמורים של המבשלה. לפני ביקבוק הבירה מוסיפים לה שמרים וסוכר אשר ממשיכים לחיות ולתסוס בבקבוק (שיטת שמפניה). זו גם הסיבה לכך שלבירה יש ראש קצף עמיד ויפה השומר על טעמה החזק של הבירה לכל אורך זמן השתייה.

שמה המקורי של הבירה שיוצרה לראשונה ב 1918 היה Victory Ale לציון הניצחון במלה"ע הראשונה עד שיום אחד בשנת 1923הגיע חברו של בעל המבשלה, טעם מהבירה ומייד אמר: "איזו בירה שטנית!" (Duvel בפלמית). באותה שנה החליטו על שינוי שם הבירה ל Duvel.

דובל

ספינת הדגל של הבירה הבלגית, המתהדרת בטעם ייחודי אשר מהווה מודל לחיקוי. בדומה לשמפניה, הבירה עוברת תסיסה נוספת בבקבוק. זוהי בירת אייל, זהובה בצבעה ומעורפלת מכיוון שהיא אינה עוברת סינון. טעם הבירה פירותי ועוצמתי וכמעט שאין מרגישים באחוז האלכוהול הגבוה אותו היא מכילה - 8.5%.

דובל – טריפל הופ

יוצרה לראשונה בשנת 2007 כמהדורה חד-פעמית ומוגבלת שנועדה למכירה בתחומי בלגיה בלבד. בדובל זו משתמשים בלא פחות משלושה סוגי כשות (במקום שניים במהדורה הרגילה), דבר היוצר בירה ארומטית ופרחונית במיוחד, עם גוף מלא וסיומת יבשה-מרירה מודגשת. הבירה מגיעה בבקבוקי 750 מ"ל מהודרים.  9.5% אלכוהול.

דובל – סינגל

בירת הפרימיום המוערכת, בגרסת החבית. צבעה זהוב והיא בעלת קצף קרמי. הבירה עוברת תסיסה שנייה בחבית ובדומה לטריפל הופ המיוחדת, מוסיפים לה כשות טרייה המעניקה לה ארומה פרחונית נפלאה. לבירה סיומת ארוכה והיא מרווה ומרעננת. 6.8% אלכוהול.