בירות מהעולם
גרולש

גרולש

יבוא והפצה: יד עסקים

מאחורי Royal Grolsch N.V יש היסטוריה עשירה של כ-400 שנה, מה שהופך אותה לאחת החברות הוותיקות ביותר בהולנד. המבשלה הוקמה בעיירה Grolle (כיום העיירה נקראת Groenlo) במזרח הולנד.
המאה ה-17 הייתה תור הזהב של הולנד כאשר היא שלטה באימפריה מרשימה ברחבי העולם, המסחר והאומנות פרחו. בעלי המבשלות זכו להערכה רבה ברחבי המדינה והאימפריה.
Peter Cuyper, אשר עתיד לעצב את הטעם של בירות Grolsch, ירש את המבשלה מחתנו Willem Neerfeldt שהקים אותה בשנת 1615. בשנת 1676 הוכרז קויפר כראש גילדת מבשלי הבירות בעיירה ותחת הדרכתו זכו הבירות מהעיירה להכרה ברחבי הולנד. השיטות אותן הנחיל במאה ה-17 הן אלו שמנחות את Grolsch גם כיום.

לאחר מותו של פטר ירש אותו בנו ולאחר מותו של זה ניהלה אלמנתו את המבשלה בצעד אמיץ במיוחד לתקופה, תוך התעלמות ברורה מחוקי הירושה ההולנדיים אשר חייבו את העברת המבשלה לבנם. לאורך הדורות המשיכו ופיתחו בני המשפחה את המבשלה.

עם המהפיכה התעשייתית והתפתחות רשתות הרכבת ברחבי אירופה עברה תעשיית הבירה בהולנד שינויים מהותיים, הבירות ההולנדיות הפכו מוכרות ואהובות ברחבי היבשת. מבשלת Grolsch המשיכה והתפתחה ונודעה ברחבי אירופה כאיכותית במיוחד. בשנת 1895 רכשה משפחת De Groen את המבשלה. האהבה לבירה טובה ורצון להשקיע הביאו עד מהרה לתוצאות.

המצאתו של פקק ה- Swingtop ואימוצו ב Grolsch בשנת 1897 הינם ניצחון הסגנון על הפרקטיקה, והוא התקבל בהתלהבות ברחבי העולם. לאחר מלחמת העולם השניה רוב המבשלות נטשו את ה Swingtop אך ב Grolsch נשארו נאמנים. לאורך השנים פיתחו בחברה את הפקק אך שמרו על האייקון.

החברה המשיכה והתרחבה לאורך המאה ה-20 והתגברה על המשברים העולמיים והתחילה לייצא בירות לרחבי העולם. בשנת 1955 זכתה Grolsch לתואר Royal מהמלכה Beatrice, מלכת הולנד בטקס מרשים.

עקרונות ייצור הבירה ב – Grolsch
הניסיון הרב והמתכון הייחודי לה יחד עם חומרי הגלם הנבחרים בקפידה הינם הבסיס לייצור הבירה ב- Grolsch. המים הינם מי מעיינות טהורים (המעיין שייך למבשלה) המגיעים למבשלה ישירות מהמעיין בצינור מיוחד.

לתת השעורה מגיעה משדות נבחרים המגדלים אותה במיוחד עבור Grolsch בהולנד, צרפת, גרמניה ואנגליה לפי הספציפיקציות המתאימות לבירה הייחודית. הכשות הוא הטוב ביותר ומגיע מצ'כיה ומדרום גרמניה.

בתהליך ייצור הבירה, הטכנולוגיה, הידע והמסורת משתלבים על מנת לייצר את הבירה הייחודית והאיכותית של Grolsch. התהליך הינו טבעי וחומרי הגלם הם שמהווים את הבסיס לבירה האיכותית.

גרולש

בירת לאגר בהירה, מרירה, יבשה ופופולרית מאוד בהולנד (שניה רק להיינקן במכירות). המותג התפרסם בעיקר בזכות בקבוקו המיוחד (450 מ"ל) עם הפקק המתהפך (Swing-top) שנכנס לשימוש ב-1897. אז זה לא היה חריג, אך כיום הבקבוק מהווה גימיק מצויין.  5% אלכוהול.