בירות מהעולם
ברוקלין

ברוקלין

לקראת סוף המאה ה-19 היוותה ברוקלין שבעיר ניו יורק מרכז בירה חשוב עם קרוב ל- 50 מבשלות בירה פעילות. בשל ריכוזיות ותחרות גוברת מצד חברות הבירות הגדולות במהלך המאה ה-20, כל אותן מבשלות נסגרו עד שנת 1977. מסורת ייצור הבירה המפוארת של ברוקלין כמעט...קרא עוד >

ברוקלין – לאגר

בירת הדגל של המבשלה ואחת הבירות המזוהות ביותר עם העיר ניו-יורק, אשר זכתה בפרסים רבים. צבעה ענברי-זהוב, בעלת ניחוחות פרחוניים של כשות וסיומת מרירה ומרעננת הנובעת מתהליך מסורתי של השריית פרחי כשות טריים בזמן הבשלת הבירה. על אף מורכבותה, הבירה חלקה ונעימה לשתייה. 5.2% אלכוהול.

ברוקלין – איסט IPA

בירה זו משלבת בין המקורות הבריטיים של הבירה שנשלחה במקור מאנגליה למזרח הודו (East India Pale Ale) לסגנון אמריקאי חדשני יותר. מחד נעשה שימוש בכשות ובלתת מהאי הבריטי, מאידך זוהי בירה חזקה באלכוהול ועוצמתית בטעמה ובריחה יותר מאחותה הבריטית. בעלת צבע ענברי, ניחוחות פרחוניים של כשות, הדרים ולמון גראס. טעם עשיר של מאלט וסיומת מרירה מאוד. 6.8% אלכוהול

ברוקלין – בלאק שוקולד סטאוט

מיוצרת בכמות מוגבלת בחודשי החורף בלבד, ובהכנתה משתמשים בשלושה סוגי לתת קלוי. סגנון זה מכונה "סטאוט אימפריאלי", אשר יוצר במקור למלכים וצארים. סטאוט זה חזק מאד באלכוהול-10.1% ועשיר במיוחד בטעמיו. הבירה המתקבלת בעלת צבע כהה מאוד וארומה של קלייה ושוקולד. מרקמה סמיך והסיומת חלקה וארוכה. בעלת פוטנציאל יישון. 10.1% אלכוהול.

ברוקלין – ווינטר אייל

בירה עונתית המיוצרת במיוחד לחודשי החורף. חמישה סוגי לתת משובחים מעניקים לה צבע ענברי עמוק וניחוח מתקתק ומורכב. בעלת גוף מלא וסיומת ארוכה. מתאימה במיוחד למאכלי חורף מסורתיים. 6% אלכוהול.

ברוקלין – סאמר אייל

בירת אייל בהירה, קלילה וקיצית במהדורה מיוחדת ומוגבלת. ניחוח של לתת והדרים וגוף קל. 5% אלכוהול.

ברוקלין – מונסטר אייל

סגנון בירה זה מכונה "יין שעורה" (Barley Wine). הוא נחשב אחד המורכבים והקשים להכנה. זוהי אחת הבירות הנדירות של המבשלה, המתיישנת לא פחות מארבעה חודשים ומיוצרת בחורף בלבד, לכבוד תקופת החגים. כיאה לבירות מורכבות ועשירות כאלו, ניתנת ליישון של שנים וטעמה מתפתח ומשתנה בבקבוק. 10.8% אלכוהול.