בירות מהעולם
בראסרי דו בוק

בראסרי דו בוק

מבשלת בראסרי דו בוק הוקמה בשנת 1858 ע"י מרטין בוק חקלאי חובב בישול בירות אשר אהב לבשל בירות להנאתו, בחווה שלו בבלגיה הקים מבשלה קטנה שאליה עלו לרגל מכל רחבי המדינה,לבירה הוא קרא גולוואז. מר מרטין בוק  נהג לרקוח ולערבב סוגי תערובות שונות של לתת וכשות ממקומות שונים בעולם. לטענתו הסוד של הבירה הם בחומרי הגלם המיוחדים שהוא משתמש וכן במים עתירי מינראלים ובטמפרטורה מיוחדת וקרירה אשר שומרים  על הטעמים הרעננים  של הבירה, לכן את הבירה הוא  ייצר רק בחודשי החורף. רבים היו נוהרים לבקש ולטעום את הבירה החורפית שלו. גולוואז הכהה והענברית. הוא גם היה בין המבשלות הראשונות אשר למדו לייצר בירה עם תסיסה שניה בבקבוק תסיסה עילית היום הדור השישי של המשפחה מנהל את המבשלה ע"פ אותם מתכונים עתיקים..

גולוואז – בלונד

שילוב טעמים של פירות ותבלינים , עם נוכחות מאוזנת. בעלת צבע זהב נוצץ ובועות עדינות. 6.3% אלכוהול.

גולוואז – ברון

בירה אשר החלו את הייצור שלה עוד בשנת 1858. בירה בלגית עם גוף מלא ועמוק, רמזים עדינים של קרמל ושוקולד. מתיקות עדינה ועקצוץ של מרירות קלילה בסיומת. בירה קטיפתית עם צבע ענברי עמוק. 8.1% אלכוהול.

גולוואז – פירות אדומים

בירה עם טעמי פירות אדומים טבעיים מרכז פרי ללא צבעי מאכל או חומרים משמרים. בעלת צבע ארגמן עמוק וראש קצף וורוד ושמנתי. בירה קטיפתית ומרעננת עם מתיקות עדינה, חזקה מאוד אך מעודנת. 8.2% אלכוהול.