בירות מהעולם
ארקובראו

ארקובראו

יבוא והפצה: א.ויזגן

ראשיתה של מבשלת ארקובראו בשנת 1567 בטירה בעיירה הבווארית מוס בגרמניה. המבשלה עברה גלגולים, רכישות ומיזוגים רבים במהלך מאות שנות קיומה עד שהתבססה בבעלותה של משפחת האצולה ארקו-זינברג. בשנת 1960 איחד הרוזן אולריך פיליפ את המבשלות השונות שבבעלות המשפחה תחת השם "ארקובראו" וקבע את המטה בעיירה מוס על אדמותיו הפרטיות, כשהמבשלה נשקפת מטירתו. בעלי המבשלה היום הוא הרוזן ריפרנד מארקו-זינברג, שירש את המבשלה ויתר נכסי המשפחה מאימו הרוזנת מריה-תרזיה, נכדתו של מלך בוואריה האחרון לודוויג השלישי.

המבשלה היום נמנית עם המבשלות העתיקות והאיכותיות ביותר בגרמניה, בעיקר בזכות היותה בבעלות פרטית, ללא לחצי רווחיות של בעלי מניות, ובזכות שמירה על מסורות עתיקות והקפדה יתרה בכל שלבי התהליך. באמצעות ציוד מתקדם, המבשלה מייצרת בעצמה את השמרים המיוחדים הדרושים להכנת הבירה (ומשתמשת בהם פעם אחת בלבד, לעומת שימוש חוזר עד 10 פעמים במבשלות אחרות), ושואבת מי מעיין זכים ועשירים במינרלים מבאר פרטית בעומק של 96 מטרים בתוך שטח המבשלה. גם המרכיבים הטבעיים האחרים בייצור הבירה של ארקובראו הם המשובחים והיקרים ביותר, לרבות כשות ארומטי מאזור האלרטאו בבוואריה, הנחשב לכשות המשובח ביותר ונמצא בשימוש של מבשלות בודדות בלבד, וחיטה ושעורה מגידול מקומי מובחר. בהתאם לתפיסת ה"איכות במקום כמות" של המבשלה, הבירה שוהה במכלים במשך זמן ארוך מהרגיל, עד שמונה שבועות, ורק לאחר הגעתה לבשלות ובגרות מלאים היא מועברת לבקבוקים. המבשלה מייצרת כיום 15 סוגים שונים של בירה, ובהם שלושה סוגים ללא אלכוהול.

כמקובל במבשלות איכות שאינן מייצרות בירה בייצור המוני, מבשלת ארקובראו מחוברת לקהילה בה היא פועלת, ומחויבת לאיכות הסביבה וקידומו של האזור. ארקובראו הוא מותג הדגל של אזור מזרח בוואריה, וזוכה במדליות זהב יוקרתיות מדי שנה.

ארקובראו – חיטה

בירת חיטה בהירה באיכות פרימיום, עם טעם אופייני וייחודי של שמרי בירה משובחים, מעודנת, פירותית, ארומטית ובעלת תסיסה מודגשת. 5.3% אלכוהול.

ארקובראו – חיטה כהה

בירת חיטה כהה באיכות פרימיום, מיוצרת על-פי מתכון עתיק ומסורתי, מעודנת, מעוננת ועם טעם מאלט מודגש.. 5.3% אלכוהול.

ארקובראו – חיטה קלה

בירת חיטה בהירה באיכות פרימיום, מופחתת אלכוהול, פירותית ומרעננת. 2.9% אלכוהול.

ארקובראו – ללא אלכוהול

בירת חיטה בהירה באיכות פרימיום ללא אלכוהול, עם טעמים של בירת חיטה טיפוסית, עשירה בוויטמינים ומינרלים, מרווה ודלת קלוריות. 0.5% אלכוהול.