תוצאות חיפוש

נמצאו 30 בירות

בלו מון

Blue Moon נוצרה בהשראת סגנון החיטה הבלגי אך עם שינויים: לצד החיטה, השעורה וזרעי הכוסברה התווספה שיבולת שועל ליצירת גוף קרמי יותר. זן תפוז הקירסאו המריר הוחלף בזן הולנסיה במטרה ליהנות ממתיקות תפוז עדינה, את אלה מקשט בהגשה פלח תפוז אשר נועד להדגיש את הארומה ההדרית. מומלץ לגלגל מעט את הבקבוק לפני הפתיחה כדי לערבב את משקעי השמרים עם הבירה. 5.4% אלכוהול.

בלומון פמפקין אייל

כבר בשנת 1995, שנת הולדתה של בלומון, הוציא הברומסטר קית' וילה מהדורה עונתית חדשנית, בירת אייל מתובלת בדלעת - פרי המסמל את בוא הסתיו ומזוהה עם ליל כל הקדושים (האלווין). הבירה צלולה ובעלת צבע נחושתי עמוק ועל מאפייני האייל מתווספת ארומת דלעת עדינה וייחודית. 5.7% אלכוהול.

מילר – ג'ניואן דראפט

המילר היא לאגר בעלת גוף חלק וקל לשתייה. צבעה זהוב עמוק והיא ניחנת בארומה פירותית, במתיקות עדינה ובמרירות צנועה. 4.7% אלכוהול.

ניו גריסט (בירה ללא גלוטן)

בירה ייחודית ללא גלוטן. הכי דומה לאייל קלילה ונעימה לשתיה. עשויה מאורז וסורגום. 5.7% אלכוהול

סמואל אדמס – IPA לטיטוד 48

בירת IPA ייחודית המכילה תערובת של 5 סוגי כשות שונים הגדלים ב"רצועת הכשות" - בקרבת קו רוחב 48, בחצי הכדור הצפוני. הבירה מאופיינת באופי כשותי במיוחד וחזק למדי של פירות הדר, אורן ופרחים. הארומה הכשותית המרירה מאוזנת על ידי תערובת דגנים המעניקים לבירה גוף מלא ומורכב עם מתיקות קלה. 6% אלכוהול.

סמואל אדמס – אוקטוברפסט

בירת לאגר עונתית. עשירה ובעלת צבע נחושת עמוק המיוצרת מתערובת של חמישה סוגי לתת בדרגות קליה שונות. בעלת טעם עשיר של לתת, קרמל וטופי, וזני כשות איכותיים התורמים מרירות עדינה ומאזנת. 5.4% אלכוהול.

סמואל אדמס – אימפריאל וויט

בירת חיטה מתובלת וחזקה במיוחד. הברומסטר של סמואל אדמס לקח את המתכון הקלאסי של בירת חיטה בלגית והכפיל את כמות הלתת והתיבול! הבירה שהתקבלה מפיצה זר של ארומות המאוזנות בשיעור אלכוהול של 10.3%! וגוף עשיר ומורכב המתפתח ככל שהבירה "נושמת", ממש כמו יין. 10.3% אלכוהול.

סמואל אדמס – אימפריאל סטאוט

מדובר בבירה כהה מאוד - כמעט אטומה, חזקה מאוד באלכוהול, העשויה מלפחות 7 סוגי לתת ומשעורה קלויה לא מולתתת. הבירה בעלת מרירות גבוהה במיוחד המאוזנת על ידי טעם מורכב, עשיר וסמיך המזכיר קפוצ'ינו או שוקולד מריר, בעלת גוף מלא עם רמת מיגוז נמוכה ביותר. 9.2% אלכוהול.

סמואל אדמס – בוסטון אייל

בירת אייל מיוחדת ועדינה בצבע ענברי-אדמדם, יוצרה לראשונה לכבוד פתיחת מפעל המבשלה בבוסטון ב-1988.  נחשבת לבירה מסוג Stock Ale – שם המרמז על שנהוג לאחסן אותה לאורך זמן במבשלה לפני הביקבוק כדי לעדן את המרקם. לבירה טעמים מורכבים של לתת ותבלון עשבוני של כשות. 4.8% אלכוהול.

סמואל אדמס – בוסטון לאגר

בירת לאגר ענברית בסגנון אירופאי המיוצרת מחומרי גלם איכותיים הנבחרים בקפידה. עשירה בארומה פרחונית של כשותית. נחשבת לאחת מחלוצות תעשיית בירות הבוטיק באמריקה. 4.9% אלכוהול.