הרי את מעושנת

מאת שחר הרץ | 17/06/2015

מלכת הבירות המעושנות מגיעה הקיץ לישראל, בדיוק בזמן לקראת תערוכת ביר'ס. עד שתוכלו לטעום בפסטיבל ולהתרשם בעצמכם, אתם מוזמנים לקרוא את הרשימה של שחר הרץ.

יש מספר קטגוריות בעולם הבירה שרוב הצרכנים מודעים לקיומן, ככל הנראה שתו מדוגמתן, ובהחלט יתכן שגם נהנים מתוצרתן. בירות "לייט", בירות ללא אלכוהול ובירות ללא גלוטן – נישתיות ככל שיהיו – הן דוגמאות לקטגוריות כאלו, בזמן שבירות הנופלות תחת ההגדרה של בירות חמוצות (בקטע מכוון) ו/או בירות פירות כבר מזמן הפכו להיות פופולריות בקרב שותי בירה רבים. מה שמבדל מונחים אלו משמות אחרים מעולם הבירה כמו חיטה בווארית, סטאוט, IPA, פילזנר ורבים נוספים הוא העובדה שלא מדובר בסגנונות בירה רשמיים, אלא במושגים כלליים המתארים קבוצת בירות שלהן יש מכנה משותף אחד וברור, ללא קשר לסגנון לפיו הן מיוצרות.
בצד זה של ספקטרום מונחי עולם הבירה נמצאת גם הקטגוריה של בירות מעושנות. מדובר בבירות נפוצות קצת פחות אבל מסקרנות מאוד, איתן צפוי לעשות קהל חובבי הבירה היכרות ראשונית עוד הקיץ בעזרתה של מלכת הבירות המעושנות הבלתי מעורערת של העולם וזו שנחשבת בעיני רבים כבירה המעושנת הטובה ביותר (אם כי המאוד קיצונית) – שלנקרלה (Schlenkerla), שמגיעה אלינו מהעיר המדהימה ביופיה באמברג שבצפון בוואריה.


מבשלת שלנקרלה, אמברג
מי שעוקב באדיקות אחרי המתרחש בשוק הבירה שלנו בשנים האחרונות ככל הנראה זוכר שלפני כמה שנים עשתה שלנקרלה סיבוב דאווין קצר בישראל, שלא צלח מספיק כדי שהיא תשאר, אם כי השאיר אחריו ארומת געגועים מעושנת שלחלק מאיתנו עדיין מסחררת את החושים וגורמת לשינויים במסלולי נסיעה בבוואריה רק כדי ללגום שוב ולו לרגע מהטעם הממכר.
למי ששומע תיאורים אלו בפעם הראשונה ותוהה מה הקשר בין עישון ובירה, אפשר לספר שמדובר באחת הקטגוריות היותר הזויות של עולם הבירה, ובבירה שהיא נציגה כה עצמתית שלה שלא תוכל להשאיר אף אחד אדיש. בירות מעושנות (Rauchbier בגרמנית) בכלל ושלנקרלה בפרט, מתאפיינות בריחות וטעמים בולטים עד מודגשים מאוד של עשן, הנובעים משימוש בלתת שעבר תהליך של עישון, בדיוק כמו שרובנו מכירים מדגים או בשר למשל. גרעיני לתת שתחתם הובערה אש משריפה של עצים מסוגים מסויימים (ולעיתים אדמת כבול) יוצרת עשן הנספג בדגנים ומעניק להם טוויסט מיוחד מאוד. הבירה עצמה יכולה להיות מכל סגנון שהוא, אבל רכיב הלתת המעושן בה חייב להיות דומיננטי ומורגש כדי שתחשב לבירה מעושנת.


על מנת לקבל ארומה ו/או טעם מעושן בבירה, מספיק ברוב המקרים להשתמש רק בכמות קטנה של לתת מעושן שמהווה כ- 10 עד 20 אחוז מסך כל הלתתים במתכון, אבל שלנקרלה לקחה את נושא העישון לקצה ומייצרת מספר בירות המכילות כמות נדיבה ביותר של לתת מעושן, ואחת שמושתתת רובה ככולה על לתת כשזה – וזוהי ה- Marzen (או בשמה המלא: Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen), בירת הדגל של המבשלה.
מדובר בבירת לאגר כהה ועשירה (5.1% אלכוהול) שככל הנראה היתה מאוד טעימה גם ללא הנוכחות של הלתת המעושן, אבל השימוש בו לוקח את הבירה לכיוון שונה לחלוטין מכל בירה שאי פעם שתיתם. ארומות וטעמים של כל דבר מעושן שאי פעם הרחתם או אכלתם – גבינה, דגים, נקניקים ובשר (עם דגש על השניים האחרונים) נשמעים כמו משהו שמשוגעים בלבד ירצו למצוא בתוך כוס הבירה שלהם, אבל אם פותחים את המחשבה ומנסים לצאת לרגע מהקופסא המקובלת של רוב הבירות שאתם מכירים, אפשר באופן מפתיע מאוד להנות מבירה עם ריח וטעם חדשים ומרגשים.
כל כך מעושנת בירת המארזן של שלנקרלה, עד כדי כך שהיא מצליחה להשפיע באופן מסויים (אם כי עדין ביותר) גם על הטעם של בירת הלאגר הבהירה של מבשלה זו, שצפויה להגיע יחד איתה לישראל, לראשונה אי פעם. זו בירת לאגר גרמנית קלאסית מסוג Helles, שרק בשל היותה מיוצרת באותה מבשלה של שלנקרלה מארזן ותוססת בעזרת אותם שמרים, היא מקבלת ליטוף של עישון למרות שהיא לא מכילה ולו גרגר אחד של לתת מעושן.


המבשלה מייצרת בין היתר גם בירת חיטה מעושנת שצפויה להגיע לארץ בהמשך השנה ובירת בוק כהה וחזקה שנחשבת לעונתית בחורף ונקווה שנזכה לראות גם אותה כאן, כי רבים חושבים שהיא-היא הדבר האמיתי. עד אז, הכינו את הגריל והמעשנת, כי אם אתם אוהבים מאכלים מעושנים אז צפוי לכם בקרוב מפגש עם כמה בנות לוויה מושלמות לצידן.