גן עדן בלגי של בירה ואוכל בישראל

מאת שחר הרץ | 17/03/2014

בשבוע הבא  יתקיים בשוק האיכרים של נמל תל אביב "שבוע הקולינריה הבלגי" בחסות מותגי הבירה הבלגים סטלה, הוגארדן ולף.

בעשור שבו אני מעורב במתרחש בשוק הבירה המקומי זכורים לי מעט מאוד אירועי בירה משמעותיים בהם המותגים זזו הצידה והבירה כמשקה עברה לחזית. נמוך אף מזה הוא מספר האירועים שאיחדו כוחות בצורה רצינית בין בירה לבין אחד מיני רבים מהדברים שהולכים איתה כל כך טוב ביחד – כשבראשם אוכל.

בשבוע הבא (25-27 במרץ) יתקיים בשוק האיכרים של נמל תל אביב אירוע שהוא לא פחות ממכונן, אשר יגיש לקהל הישראלי על מגש של כסף (ועל די הרבה צלחות רגילות) חוויה קולינרית יוצאת דופן ויפגיש אותו עם המטבח והתרבות של מדינה שאת הבירות שלה רובנו הגדול אוהבים ומעריכים מאוד, אבל מעטים מאיתנו יודעים מה באמת היא יכולה להציע לחך שלנו מעבר לזה.

שבוע הקולינריה הבלגי הוא שם האירוע ולחובבי הבירה והאוכל שביניכם צפויים שלושה ימים שהם חגיגה של ממש, כאשר את הטיזר אפשר היה להרגיש כבר השבוע בארוחה מקדימה שהתקיימה במסעדת קיטשן מרקט שבנמל. זו היתה הפעם הראשונה שנחת בישראל אדם שהתואר הרשמי שלו הוא: Master Beer Sommelier. מארק סטרובאנדט הבלגי הוא כזה – אושית בירה שמתמחה בשילוב בין בירה לאוכל ובהתאמה ביניהם. הוא הגיע לכאן במיוחד כדי להעביר סדנא סגורה לעיתונאים שכללה ארוחה טעימות של 10 מנות שלוותה בבירה מתחילתה ועד סופה – לא רק בתור משקה לשטוף איתו את הגרון אלא כבת ללוויה לאוכל – כל מנה והבירה שמתאימה לידה.


מארק סטרובאנט. סומלייה בירות … מסתבר שיש דבר כזה

עבודתו של מארק היא להסתובב בכל העולם ולהפיץ את בשורת החיבור בין בירה לאוכל. עבורו כבלגי זה לא חדש, שכן בלגיה היא המדינה בה' הידיעה בה בירה ואוכל הם כמו תיאומים סיאמיים, אך רוב האנשים בעולם עדיין לא הפנימו כמה הגיון יש בחיבור זה. הוא הגיע ליומיים בלבד ועד האירוע הוא כבר יהיה בקצה השני של העולם, אבל נציגות בלגית מכובדת לא פחות תהיה באירוע – זו של השף הבלגי מעוטר כוכבי המישלן, ויקי ג'ונס.

באותה קיטשן מרקט יערוך מר ג'ונס שתי ארוחות משותפות עם השף המקומי יוסי שטרית. לא ראיתי את התפריט של ארוחות אלו עדיין, אבל אם להסתמך על הטעימה שהיתה השבוע ועל הרקורד של שני השפים האלו – עושה רושם שמדובר בארוחה שאסור בשום אופן להפסיד.


השף ויקי ג'ונס. יבשל עם השף יוסי שיטרית בקיטשן מרקט

עד עכשיו דיברנו קצת גורמה, אבל בירה היא בראש ובראשונה משקה עממי, ואוכל הוא בבסיסו פשוט ונגיש. כאן נכנס לתמונה שוק האיכרים הססגוני של נמל תל אביב שיהפוך בשעות הערב של שלושת ימי האירוע למיקרוקוסמוס בלגי צבעוני וטעים, כאשר כל דוכן בשוק יכין מנות מיוחדות בעלות מוטיבים הקשורים לבלגיה – בין אם דברים שמבושלים עם בירה, מתאימים לבירה או כאלו שיתחילו לגרום לכם לתכנן את הטיול הבא שלכם – לבלגיה. בנוסף, השוק יתוגבר בדוכנים נוספים שיציעו את הקלאסיקות של המטבח הבלגי – צ'יפס (המקור הוא מבלגיה ולא מצרפת!), שוקולד איכותי וכמובן – וופל בלגי.

את המושכות של האירוע מבחינת הבירה לקח על עצמו המותג המוביל והמפורסם ביותר של מדינה זו – סטלה ארטואה, אשר יחד עם המותגים לף והוגרדן יהוו את השילוש הקדוש באירוע. לא מעט אטרציות והפתעות ממתינות שם לחובבי הבירה – החל מדוכן בירצ'נדייז עשיר שיציע למכירה בירות במבצע ופריטי אספנות ממותגים שחלקם יובאו במיוחד מחו"ל לטובת האירוע, דרך בירות חדשות של לף והוגרדן בהופעת בכורה ארצית (לא מגלים, תבואו לראות) ובכמות מוגבלת ביותר, ועד לגמר הדרמטי של תחרות המזיגה השנתית של סטלה ארטואה – World Draft Master – (שלישי, החל מהשעה 16:00) שתהיה לראשונה פתוחה לצפיה גם לקהל הרחב, ובה יקבע הזוכה שיסע לייצג אותנו בתחרות העולמית שתערך השנה בפסטיבל קאן. אל תפספסו, זה לא קורה הרבה.

שבוע הקולינריה הבלגי
שוק האיכרים, נמל תל אביב
25-26-27 במרץ, החל מ- 19:00
לדף הפייסבוק הרשמי של האירוע – לחצו כאן