ג'ייקובסן מבית קרלסברג

מאת שחר הרץ | 17/05/2013

בימים אלו מושקות בישראל שתי בירות של מותג ג'ייקובסן מבית קרלסברג. אנחנו ממליצים!

בתיאוריה, לבירה יש את כל הכלים לשמש כבת לוויה מושלמת לאוכל. בפועל, ישנו מכשול פסיכולוגי רציני לרוב האנשים לראות בבירה כמשקה לגיטימי על השולחן, בעיקר כשלצידה נמצא אוכל שהוא משמעותי יותר מנישנוש מלוח. התפיסה הרווחת של "יין זה עם אוכל, בירה זה בפאב/ים עם החבר'ה" עוזרת אמנם לבירה להישאר המשקה האלכוהולי הפופולרי ביותר בעולם לאורך כל ההיסטוריה, אך בהחלט פוגעת במידה מסוימת בתדמית של משקה זה, ומונעת מאנשים רבים חוויות קולינריות נעימות אשר בהן בירה יכולה ללוות את ארוחתם בצורה אופטימלית.

הסטיגמה השלילית הזו שנדבקה לבירה והציבה אותה בעמדה נחותה יותר מבחינה קולינרית לעומת יין החלה להתפתח עוד בימי הרומאים חובבי הגפנים (ושונאי הברברים חובבי הבירה), ורק הלכה והתחזקה עם השנים, במקביל ליחסי הציבור המושחזים של עולם היין והדרדרות הבירה במאה ה-20 לכיוון פשטני, אחיד, זול ונמוך. רק בשנים האחרונות אנחנו עדים לתחילתו של שינוי תפיסתי בתחום הזה, שניצניו התגלו כחלק ממהפכת בירות הבוטיק שהחלה בארצות הברית ומתפשטת בעשור האחרון גם למקומות אחרים בעולם.

האמריקאים, שהיו האחראים הגדולים ביותר על זילות הבירה ומעיכת תדמיתה במשך עשורים רבים של המאה ה-20 הצליחו להפוך את הקערה על פיה, למלא אותה באוכל טוב ולהגיש בירה איכותית לצידה. תוך שהם שואבים השראה מאירופה הקלאסית ומחזירים לתודעה סגנונות בירה מסורתיים נשכחים, הצליחו יצרני הבוטיק בארצות הברית גם לסחוף אחריהם את האירופאים ולצרף אותם למאבק החשוב לשיפור תדמית הבירה כמשקה עשיר, מגוון, מסורתי ומודרני כאחד שיכול להתגאות בורסטיליות מרשימה שהופכת אותו לפרטנר אידיאלי לאוכל.

דוגמא מצויינת לכך אפשר למצוא בסיפור של מבשלת ג'ייקובסן הדנית, והבירות המיוצרות בה. חובבי הבירה שביניכם יודעים מיד לשייך את השם ג'ייקובסן למבשלת קרלסברג אשר אותה הקיםJ.C ג'ייקובסן באמצע המאה ה-19. כאחד האנשים בעלי התרומה הרבה ביותר למדע הבירה, היה זה מתבקש שיחידת המבשלה הנפרדת שהקימו בקרלסברג ב-2005 בבית הבישול המקורי בקופנהאגן תקרא על שמו ותתמקד, כמוהו, במחקר בלתי פוסק ובשאיפה לאיכות ומצויינות – רק שהפעם הדגש הוא לא על בירת לאגר בהירה אלא על מגוון של בירות בסגנונות שונים הנארזות בבקבוקים גדולים ומרשימים ונועדו לקרב את הבירה אל שולחנות הסועדים.

מורטן איבסן, הברומאסטר של מבשלת ג'ייקובסן, הסתובב רבות בבלגיה, גרמניה וארצות הברית (שם הוא התרשם מתפריטי הבירה בפאבים ובמסעדות שממליצים על שידוכי בירה ואוכל). הוא שאב השראה מהמתרחש שם ומנסה בעזרת חדשנות, יצירתיות ומגוון מרשים של בירות לסייע בשיפור מעמד הבירה אל מול יין בכל הקשור להתאמה לאוכל. באיזשהו אופן הבירות של ג'ייקובסן מתחרות יותר מול יינות מאשר מול בירות מיוחדות אחרות. הבקבוקים הגדולים (750 מ"ל) בעלי המראה המרשים והמורכבות של הבירות של ג'ייקובסן הופכים אותן לקלאסיות עבור חלוקה לכוסות קטנות בין מספר סועדים בשולחן אחד.

גם אצלנו בארץ כבר קשה להתכחש לעובדה שבירה הולכת ותופסת חלק מהותי גם בסיטואציות בהן יין היה עד לא מזמן דומיננטי הרבה יותר, והישראלים מתחילים לקשר בין בירה לאוכל ולתת לעצמם לגיטימציה לפתוח בקבוק של בירה איכותית ומיוחדת עם הארוחה. בימים אלו מושקות בישראל שתי בירות מהסדרה של ג'ייקובסן (עם אופציה להמשכיות), ואין הזדמנות טובה יותר מזו לאלו שעדיין לא התנסו בנפלאות השילוב בין בירה ואוכל לנסות להנות מחוויה שכזו.

Jacobsen Pale Ale 6.4% – בירת אייל המבוססת על הסגנון האנגלי הקלאסי, אבל עם יותר גוף ואלכוהול, ובתוספת טוויסט פרחוני בדמות זני כשות אציליים שמקורם באזור האלרטאו שבגרמניה. אחד מהזנים הוא פיתוח מיוחד של מבשלת ג'ייקובסן אחרי עבודת מחקר של עשרות שנים. הבירה מכילה לתת שעורה משובח והיא בעלת ארומה פירותית מעודנת, עם ריחות וטעמים דבשיים נעימים ואיזון טוב בין מתיקות מאלטית ומרירות כשותית. היא תתלווה מצויין למנות בשר צלוי ו/או מטוגן וגם למנות מתובלות וחריפות בסגנון קייג'ון, הודי וקאריבי. פרטנריות טובות נוספות לפייל אייל של ג'ייקובסן הן גבינות חצי קשות כמו גרוייר, מנצ'גו וצ'דר להן הבירה תעצים את הטעמים האגוזיים העדינים.

Jacobsen Saaz Blonde 7.1% – בירת אייל בסגנון בלונד בלגי, אשר שמה מרמז לזן הכשות הצ'כי, הפרחוני והדומיננטי בה – סאז. הבירה מתובלת במיצוי של אנג'ליקה – צמח נורדי עתיק המעניק לה ארומות עשבוניות המזכירות ערער ומחטי אורן. היא מכילה קצת לתת קרמלי וסוכר מורכב ולא תסיס המשאירים לה גוף מלא יחסית לסגנון, ותוססת בעזרת שמרי אייל עם מאפיינים בלגים פירותיים בולטים. הבירה מתאימה כמו כפפה למנות דגים ופירות ים, ומתאימה בהחלט גם למנות עוף עשירות בעשבי תיבול.

למבשלת ג'ייקובסן מגוון של למלעלה מעשר בירות שונות, המתחדשות כל הזמן עם מהדורות קבועות, מיוחדות ומוגבלות. אין ספק שהצלחה של השתיים הראשונות כאן אצלנו תוביל ליבוא בירות נוספות של ג'ייקובסן מדנמרק לישראל. חפשו את הבקבוקים היחודיים והיפים במסעדות המובחרות בארץ ועל מדפי חנויות האלכוהול המובילות ותנו להן צ'אנס גם כבירות בפני עצמן, אבל בעיקר לצד הארוחה המפנקת הבאה שלכם.