BEERS AWARDS 2013

מאת שחר הרץ | 17/01/2013

גם השנה, כחלק מאירועי תערוכת Beers 2013 יוענקו פרסים לזוכים בתחרות Beer Awards.
מטרת התחרות היא להעניק פרסי מצויינות לעסקים בתחום הבירה או כאלו המשלבים בירה כחלק מהעסק שלהם, מתייחסים אל משקה זה בכבוד ועוזרים לקידומו – בארים, פאבים, מסעדות, מבשלות בירה וחנויות.

בכל קטגוריה נבחרו מועמדים ע"י צוות אתר Beers על פי קריטריונים ראשוניים כגון מגוון ומבחר, עסקים בהם בירה תופסת חלק משמעותי ומקום מכובד, התייחסות כללית לבירה בבית העסק וכד'. מבין המועמדים בכל קטגוריה נבחרו מספר מועמדים אשר אליהם נשלח צוות שופטים סמוי ומקצועי אשר ביקר במקומות ודירג אותם במידת האפשר לפי פרמטרים אחידים בעלי משקל מוגדר מראש (מגוון, אוירה ,מחיר, אוכל תואם, עיצוב, שירות, מקצועיות, Value for money ועוד).

העסק שזכה לניקוד המשוקלל הגבוה ביותר בכל קטגוריה הוכתר כזוכה, כאשר חולקו גם פרסי ציון לשבח לעסקים ראויים נוספים. ציון לשבח הוא לא הוקרה שחוזרת על עצמה מדי שנה, אלא הם מתווספים לאלו שחולקו בשנים קודמות (2011 ו- 2012). השנה נוספו "אזורי בירה" חדשים כמו ראשון לציון ופתח תקוה, אשר זכו לקטגוריה (וזוכה) משלהם.

המסקנות מהתחרות השנה הן שללא ספק זו היתה שנה של פתיחת מקומות עם מגוון יפה (לפעמים יפה מאוד) של בירות מהחבית, והגדלה של כמות החביות במקומות קיימים. ברוב המקרים זה מוצדק אך לעיתים נתקלנו בברזים מיותמים בסגנון:"הפסיקו להביא את הבירה הזאת" או "עוד לא קיבלנו סחורה השבוע". יש הקפדה על מזיגה של בירה לכוס מתאימה בהרבה מהמקומות והמון השתדלות של המוזגים להציע דברים חדשים ולתת לטעום. מהצד השני, עדיין מאכזב במידה מסויימת לראות נוכחות דלה יחסית של בירות בוטיק ישראליות בברזיות, עדיין מבאס למצוא מקומות בהם אין אפשרות להזמין בירה בנפח הקטן מחצי ליטר, ועדיין מתסכל להתקל באנשי צוות שיותר מדקלמים מידע (לאו דווקא נכון) על הבירות מאשר יודעים משהו עליהן, וממליצים על בירות שהם אוהבים או שנחשבות לפופולריות בקרב הקהל בניגוד להעדפות ובקשות הלקוח. ככל שיעברו השנים רמת המקצועיות של המקום תהיה זו שתבדל אותו ממתחריו ולכן זה צריך להיות הדגש שבעלי הפאבים צריכים לשים בבואם לשפר את חווית הבירה שהם מציעים.

הזוכים הם:

מסעדות
• מסעדת הבירה הטובה ביותר – פורטר ובניו, ת"א
המסעדה שנפתחה בתחילת 2010 יצרה סטנדרט חדש בארץ בכל הקשור לשילוב של בירה כחלק ממסעדה, עם תפריט בלתי נתפס הכולל 50 ברזי בירה ועוד עשרות רבות של בקבוקים, מנות המבושלות עם בירה ומתאימות לידה, אירועי בירה על בסיס קבוע ותפריטי בירה משתנים לפי העונה. שנה נוספת חלפה ועדיין אין מסעדה בארץ שאפילו קרובה מהבחינה הזו לפורטר ובניו. זו שנה שלישית ברציפות שהיא נבחרת למסעדת הבירה הטובה ביותר.


פורטר ובניו. יצרו סטנדרט חדש

חנויות
• חנות הבירה הטובה ביותר – ביר מרקט, נמל יפו
מיזם חדש ומרענן בנוף הבירה המקומי – חנות קונספט שכל כולה על טהרת בירות הבוטיק הישראליות. כמעט כל היבול המקומי נמכר בביר מרקט (כ-80 סוגים) כשהרעיון הוא להרכיב "שישית מיקס במחיר פיקס" (כל הבירות באותו מחיר) על מנת לחשוף את הקהל למגוון. לצד מגוון הבקבוקים האדיר נמזגות גם בירות מחבית שמתחלפות על בסיס יומי (2 באמצע השבוע ו-4 בסופ"שים). בעלי הביר מרקט מתבססים על אידיאולוגיה, עם הרבה אהבה לבירות המקומיות, תחושת שליחות ונסיון לתת חלון ראווה לשוק הבירה הישראלי המתפתח. המקום גם עורך השקות של בירות חדשות ואירועי בירה המשולבים עם מוזיקה חיה ואוכל טוב משוק הנמל החדש ביפו בו החנות ממוקמת. בעתיד הקרוב צפוי להפתח סניף שני של הביר מרקט ועוד היד נטויה.

ציון לשבח – בית המשקאות של נפתלי, ת"א
ציון לשבח – 
יינות וטעמים, ת"א
ציון לשבח – שר המשקאות, ת"א


ברים – תל אביב
• בר הבירה הטוב ביותר – תל אביב –  שטרן 1
בר המכיל את תפריט הבירות המקיף ביותר בישראל, עם כ-25 ברזי בירה ומעל 100 בירות בבקבוק, כולל בירות בוטיק ישראליות רבות. תפריט הבירה הוא ספר של ממש, עם הסברים מקיפים, הצעות למסלולי טעימות בירה ואוכל פאבים קלאסי המבוסס על נקניקיות מיוחדות והמבורגרים. במהלך השנה אפילו נולד לו אח קטן – שטרן 2, הממשיך באותו קו וראוי לציון גם כן.
שטרן 1 עדיין שומר על מעמדו כפאב הבירה המוביל, אבל מועמדים חדשים שנפתחו לאחרונה עלולים לאיים על תואר זה לקראת שנה הבאה, ובראשם הסניף התל אביבי של אגנס.

ציון לשבח – אגנס
ציון לשבח – פראג הקטנה
ציון לשבח – מייק'ס פלייס
ציון לשבח – MATE
ציון לשבח – יהושוע
ציון לשבח – פרלה
ציון לשבח – שטרן 2
ציון לשבח – השופטים
ציון לשבח – דנסינג כאמל

ברים – ראשון לציון
• בר הבירה הטוב ביותר – ראשון לציון – 55 Drafts & More
ראשון לציון עלתה השנה בגדול על מפת הבירה עם שני פאבים חדשים, גדולים ומרובי ברזים. 55 הברזים שיש ב- Drafts & More מהווים שיא ישראלי, וכולם מתוחזקים כהלכה בחדר קירור מודרני ומערכת מזיגה מקצועית. אוירת בירה טובה "של חבר'ה", הקפדה על שימוש בכוסות בירה מתאימות, ניקיון הכוסות, אוכל שהולך מצויין ליד בירה, אפשרות לטעום בחופשיות כדי להחליט מה להזמין (חובה במקומות מרובי ברזים) ו- 2-3 בירות יחודיות למקום עצמו הופכים את הפאב למוביל באזורו. נקודות החולשה – המחירים גבוהים והשליטה של הצוות במגוון הבירות טובה מספיק עבור הקהל הרחב, אך עדיין לא ברמה מקצועית נאותה.

ציון לשבח – פיראט


ברים – פתח תקוה
• בר הבירה הטוב ביותר – פתח תקווה – מרלה סינגר
עוד אזור חדש שבו נפתחו לאחרונה מספר מקומות ראויים המספקים חווית בירה טובה לתושבי האזור מבלי שאלו יצטרכו לנסוע לתל אביב. מרלה סינגר מתבלט השנה מעל כולם עם כ-25 ברזים מגוונים ועוד כ-15 בירות מבקבוק, אוכל פאבים קלאסי, מוזיקה טובה ושירות יעיל ומפנק. העיצוב של המקום מאוד משתדל להעביר חווית בירה עם שלטים ופוסטרים יחודיים וצבעוניים. גם כאן יש יד חופשית בכל הקשור לטעימות של בירה עבור לקוחות מהוססים והבירות מרגישות טריות ברוב המקרים. חסרון בולט – אין אפשרות להזמין שליש ליטר, רק חצי ומעלה.

ציון לשבח – ג'מס
ציון לשבח – אוסקר ווילד

ברים – ירושלים
בר הבירה הטוב ביותר –  גלן בר, ירושלים
מחזק את מעמדו כבר הבירה הירושלמי הטוב ביותר. ברזיה חדשה וגדולה שנבנתה באופן עצמאי מכילה כעשרים סוגי בירה – אף אחת מהן לא סטנדרטית. תפריט הבקבוקים מסודר ומפורט יותר ומסלולי הטעימות מציעים חוויה לכל חובב בירה מתחיל וותיק. הידע של הצוות לא רע בכלל ויש הרגשה במקום שאי אפשר להגיע לגלן ולא לשתות בירה, וזה אומר הרבה. השנה אף החל הגלן למכור בירה שמיוצרת במיוחד עבורו וכן מכר בירה שיושנה בחבית עץ בפרוייקט משותף עם מבשלת הנגב.

ציון לשבח – התקליט

ברים – אזור הצפון
• בר הבירה הטוב ביותר –  דאנק, חיפה
ה- Soup Nazi של סצנת הבירה הישראלית עדיין שולט ללא עוררין בסצנת הבירה הצפונית. מקום קטן וקסום עם תפריט בירה גדול יחסית (14 ברזים, ללא בקבוקים כלל). בירות שנמזגות במזיגה איטית ומוקפדת, תמיד עם ראש קצף יפה ויציב, התייחסות אלוהית לבירה של הצוות, ואוכל שפשוט עושה חשק לשתות עוד (מנת הדגל שם נקראת "ליד הבירה"…)

ציון לשבח – בית המרזח, רמת ישי
ציון לשבח – סלרה, קיבוץ גניגר
ציון לשבח – מבשלת הגולן, קצרין
ציון לשבח – ליבירה, חיפה
ציון לשבח – מבשלת מלכה, כליל
ציון לשבח – פאבו, זיכרון יעקב


ברים – אזור הדרום
• בר הבירה הטוב ביותר – גמברינוס, אשדוד
זוכה חדש באזור הדרום הוא בר דווקא לא חדש, אבל אחד צנוע שגדל והתפתח בהדרגה לאחד מהמקומות המהנים ביותר לשתות בהם בירה בכל הארץ. כ-15 ברזי בירה (ללא בקבוקים כלל) לא סטנדרטים, אוכל מהטובים והמתאימים ביותר לבירה שאפשר למצוא בין מטבחי הפאבים בישראל, עיצוב ואוירת בירה טהורים ומעל הכל – טריות נפלאה של הבירות מחבית שפשוט מתחלפות שם בקצב שלא מאפשר להן להמזג שלא בשיאן. חסרון (מסוים וקצת תמוה) הוא העדר תפריט בירה, אבל מחיר אחיד (וזול) של הבירות וידע והכוונה סבירים של צוות המלצרים (אין מלצריות) עם אפשרות לטעום בירה כדי להחליט מחפים על כך.

ציון לשבח – מאנקי'ס, אילת

מקומות שזכו בעבר:

מסעדות שזכו בעבר בציון לשבח:
מעיין הבירה, חיפה – 2012
דיקסי, ת"א – 2011
נורמה ג'ין , ת"א – 2011

חנויות שזכו בעבר בציון לשבח:
מרכול הדרך, רמת ישי – 2011
רשת טיב טעם – 2011

ברים שזכו בעבר:
המינזר, ת"א – 2011
מוזה, ערד – 2011
נורמן, ת"א – 2012
ארמדילו, ת"א – 2012
קזינו דה פריז, ירושלים – 2012
בלווד, ירושלים – 2012
מבשלת הגליל, קיבוץ מורן – 2012
ברבסבא, באר שבע – 2012